Botoks Uygulamaları
ISTANBUL CLINIC

Botoks Uygulamaları

Botoks –botullinum toxin A - bir bakteri türünden elde edilir. Etkisini uygulandığı kasın aktivitesini azaltarak veya durdurarak gösterir. Yüz ve boyun bölgemizdeki kırışıklıkların çoğu, cilt altında bulanan kaslarımızın kasılması sonucu oluşan dinamik kırışıklıklardır. Botoks uygulamalarının da esas hedefi bu kırışıklıklardır.  Gerektiği gibi yapılmış bir botoks uygulamasında, yüzünüzdeki mimikler kaybolmaz, cildinizdeki kırışıklıklar açılır, daha genç ve ışıltılı bir cilde kavuşursunuz.  Kaşların aşırı kavislendiği, şaşkın ve donuk bir ifadeye neden olan botoks, yanlış uygulanmıştır. Tecrübeli bir hekim tarafından uygulandığında doğal görünen mucizevi sonuçlar elde etmek mümkündür.  Gerektiği gibi yapılmış Botoks uygulamasından sonra alacağınız tepki “sende bir güzellik var ama…” olacaktır, “botoks mu yaptırdın?” değil.

Botoks en çok, göz çevresindeki kaz ayaklarına, alında bulunan yatay çizgilenmelere ve her iki kaş arasındaki dikey çizgilenmelere uygulanır. Ayrıca yanaklarda sarkmalara da neden olabilen boyun bantlarına da giderek artan sıklıklarda uygulanmaktadır. Uygulama ortalama 5-10 dakika sürer. Uygulamadan hemen sonra işinize dönebilirsiniz. Etkisi 2-3 gün sonra görülmeye başlar, 7-10 gün içine tamamen oturur ve 4-6 ay kadar devam eder. Tekrarlayan uygulamalar etki süresini uzatır. İşinin ehli hekimler tarafından uygulandığında yan etki  ihtimali yok denecek kadar azdır. Ispatlanmış bir zararı olmamasına rağmen, insan çalışmaları olmadığından gebelik ve emzirme döneminde botoks uygulaması yapmıyoruz.

Botoks uygulamaları, kozmetik amaçlar dışında, migren tedavisi, koltuk altı ve avuçlarda görülen aşırı terlemelerin de tedavisinde güvenle kullanılmaktadır.

PAYLAŞ