Uyluk Germe Estetiği
ISTANBUL CLINIC

Uyluk Germe Estetiği

Uyluk Germe- Thigh Lift

Bu en fazla uyluğun iç ve ön kısmında belirgindir. Tıpkı kol germede olduğu gibi, uyluk germede de cilt fazlalığı ve deformasyonunun az olduğu  durumlarda sadece liposakşın yapılarak istenen sonuç elde edilebilir. Ancak genel olarak uyluk iç kısımları liposakşına yeterli yanıt vermez.

Uyluk germe ameliyatları kasıktan veya uyluk iç kısmından yapılan kesilerle gerçekleştirilir. Kasıktan yapılan kesiler bikini çizgisine uyan kesilerdir. Deformasyonun ve sarkıklığın nispeten az olduğu durumlarda uygundur. Dezavantajı ise yara iyileşme problemlerinin daha sık olmasıdır. Uyluk iç yanından yapılan kesiler ise cilt sarkıklığının daha şiddetli olduğu durumlarda uygundur. Uyluğun iç yüzü boyunca uzanan iz kalır. Ancak genellikle yara iyileşmesi problemsiz tamamlanır. Ayrıca bu teknikle sonucun kalıcılığı daha fazladır.

Uyluk germe ameliyatları genel anestezi ile yapılır. 1-2 gün hastanede kalmanız ve en az 3-4 hafta korse kullanmanız gerekecektir. 1 hafta sonra günlük işlerinizi yapabilecek durumda olursunuz. Ağır egzersizler için ise ortalama 6-8 hafta beklemenizi öneriyoruz.

PAYLAŞ