Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü
ISTANBUL CLINIC

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü

Aynı zamanda hastalar, tedavileri ile ilgili olarak uzman doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir.

Ortopedik Travma Bölümü

Ortopedik Travma Bölümümüzde; kas-iskelet sisteminin tüm kırık ve çıkıkları, kas, tendon ve sinir yaralanmaları, tüm el cerrahisi işlemleri yapılmaktadır.

Çok sık karşılaşılan düşme, çökme, trafik kazaları gibi yaralanmalarda hızlı ve etkili sonuç almak için birden fazla teknik ve tedavi yöntemi uygulanır.

Ameliyat gerektirmeyen durumlarda, uygun alçılama yöntemleri uygulanır iken, özellikle stres kırıkları ve küçük kemik kırıklarının tedavisinde ise; iyileşme zamanını yarı yarıya kısaltan kemik uyarıcıları kullanılmaktadır. 

Uzun kemik ve kalça kırıklarının büyük bölümünde mümkün oldukça kırık hattı açılmadan, küçük kesilerden yapılan ve kırık iyileşme süresini kısaltan yöntemleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda eklem içi kırıkların bir kısmında, eklem açılmadan kırıkların tespitini sağlayan artroskopik cerrahi ile ameliyat sonrası oluşabilecek eklem sertliği olasılığını minimalize etmek ve yine ameliyat sonrası yapılan fizik tedavi  uygulamaları ile eklemin tam fonksiyonuna ulaşma zamanını kısaltmak amaçlanır.  

Bunun dışında tüm travmatik yaralanmaların cerrahi tedavisi, bilimsel yöntemler eşliğinde en iyi fonksiyonel sonuçlar alınması amaçlanarak yapılabilmektedir.

PAYLAŞ